Kimsenin bir diğerini baskı altına almasının imkansız hale gelmesini mi hedefliyorsun? Öyleyse, kimsenin iktidara sahip olmamasını sağlaman gerekir.

Michail Bakunin

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Arşiv
Arşiv - Bildiriler

Dünyanın Zalimlerine Karşı İstanbul'da Kara Blok'a Yazar : NATO Karşıtı Özgürlükçü Koordinasyon

2005 Haziran ayında İstanbul'da gerçekleştirilen NATO zirvesine karşı anarşist ve antiotoriterlerin oluşturduğu NATO Karşıtı Özgürlükçü Koordinasyonun "Kara Blok" çağrısı

Haziran ayının sonuna doğru İstanbul sokakları dünyanın zalimlerinin organize ettiği NATO zirvesine karşı özgürlüğe, devrime ve anarşiye olan tutkumuzun haykırışlarıyla inleyecek. Bizler anarşistler olarak dünyanın dört bir yanındaki yoldaşlarımız gibi eli kanlı katillere, zalimlere ve kuklalarına hak ettikleri karşılamayı yapacağız. Onlara iktidarlarının ve kendi varlıklarının diken üstünde olduğunu ve kurulu düzenlerini bozacağımızı hissettirmek için 28-29 Haziran'da bütün anarşist, anti-otoriter grupları ve bireyleri Kara Blok'la buluşmaya çağırıyoruz.

Bu topraklardaki anti-otoriterler ve anarşistler olarak bu kanlı sisteme karşı mücadele ettiğimizi ve bunda gerçekten samimi olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Bu süreç içerisinde zalimlere ve kuklalarına karşı anti-otoriter tutkularımızı ve öfkelerimizi birleştirmek için İstanbul sokaklarında "doğrudan eyleme" geçmeliyiz. Bu anlamda Kara Blok bize anti-otoriter ve anarşist kişilerin veya grupların kendi tutkularını ve öfkelerini daha net ve doğrudan ifade edebilecekleri bir birliktelik biçimi sunuyor. Kara Blok ne bir örgüttür ne de izole bireylerin oluşturduğu bir birliktelik. Aksine Kara Blok ezilenlerin öfkesinin toplumsal bağlamda dışavurumunu sağlayacak, dayanışmayı yükseltecek, geniş kitlelerin ve kitleler içindeki grup veya bireylerin Anarşi durumunu yaratabileceği en özgürlükçü araçtır.

GELİN! Zalimlere iktidarlarının sallantıda olduğunu ispat edelim, GELİN! Ezilenlerin öfkesinin nelere kadir olduğunu gösterelim.

Dünyamızı yok eden, hayallerimizi karartan, hayatlarımızı iliklerimize kadar sömüren bu sistem artık yerle bir edilmeyi hak ediyor. Özgürlüğe olan aşkımızı ifade edebilmek için doğrudan eyleme geçelim ve sisteme şiddetli-şiddetsiz her türlü araçla saldıralım.

Zalimler ve iktidarları daha fazla ayakta kalmayı hak etmiyor. GELİN! Doğrudan Eylemlerimiz içerisinde ona ve onun bütün değerlerine karşı isyanımızı toplumsal bir devrime çevirmenin yollarını arayalım. GELİN! Birlikte devrim olalım!

Çağrıyı yapanlar :
A4 Asimetri Yeraltı Yayın
Anarşizmir - anarsizmir@fuck-the-system.com
Ankara Anarşi İnsiyatifi - ank_aa@yahoo.com
İmlasız Dergisi - imlasizyazisma@hotmail.com
İnat Dergisi - inatdergisi@yahoo.com
Kara Gazete - karagazete@excite.com
Malatya Özgür KarArt Kollektifi - arode@mynet.com
Otonom-X
Paslı Teneke Fanzin
Yeşil Anarşistler - yesilanarsi@yahoo.com

  Etkinlik Takvimi
Aralık
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kasım Ocak


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

Panel - 2
Diğer
Video : Anarşizm
Diğer
Müzik : Hijos del Pueblo
Diğer

  Linkler
Atrakya
Kara Güneş
Anarşist Bakış
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız