Sahip olma isteği beyazlarda bir hastalık olmus. Bu insanlar, zenginlerin bozabileceği ama fakirlerin bozamayacağı birçok kural koymuşlar. Yönetici olan zenginleri güçlendirmek için fakirlerle güçsüzlerden vergiler alıyorlar. Bizim annemizin, toprağın, kendilerinin olduğunu söylüyor, komşularını çitler yaparak kendilerinden uzaklaştırıyorlar; toprağı binalarıyla ve diğer süprüntüleriyle çirkinleştiriyorlar. Bu ulus, baharda yatağından taşarak, yoluna çıkan herşeyi yok eden bir ırmağa benziyor...

Oturan Boğa (Siyu Kabilesi)

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
Polis Artık Sınırsızca Saldırıyor!
Aşağıdaki haberi Evrensel gazetesindeki haliyle yorumsuz biçimde sunuyor ve devletin silahlı memurlarına soruyoruz: Daha kaç bin kişiyi öldürmeyi düşünüyorsunuz?
"POLİS: ´SİZİDE VURURUM´
18 yaşındaki Çağdaş Gemik’in, Antalya’da polis kurşunuyla yaşamını yitirmesinin üzerinden tam 8 ay geçti. 27 Ekim 2008’de oğlunu ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle kaybeden baba Haşim Gemik ise dün oğlunu öldüren polislerin duruşmasındaydı. Haşim Gemik, adaletin peşinden koştuğu Antalya Adliyesi’nde polis şiddetinin kurbanı oldu. Bir polis memuru, oğlu polis kurşunuyla öldürülen Haşim Gemik’in kafasını telsizle kırdı.
Polis Mehmet Ergin’in tutuklu yargılandığı davanın 2’nci duruşması, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Ergin, “kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiyle ikinci kez hakim karşısına çıkmadan önce, Gemik ailesi, Antalya Özgürlükler Derneği, Tüm Bel-Sen ve Eğitim Sen üyeleri, adliye bahçesinde eylem yaptı. Çağdaş’ın fotoğraflarının taşındığı eylemde, “Bugün Çağdaş Gemik, yarın sıra hangimizde? Adalet istiyoruz” denildi.
AİLE ‘RAHATIM’ DİYEN SANIĞA TEPKİ GÖSTERDİ
Duruşma salonunda savunma yapan Ergin, Çağdaş Gemik’in iki kez kaçtığını ve iki kez de direndiğini ileri sürdü. “İlkinde havaya doğru dur ateşi ettim. İkinci atışım iradem dışında gerçekleşti” diyerek kendini savunan Ergin’e, acılı aile tepki gösterdi. Gemik’in amcasının kızı Zümrüt Erdoğan, ‘Katil’ diye bağırdı. Bir genç de bağırarak Ergin’e tepkisini dile getirdi. Mahkeme başkanı, bu iki kişinin salondan çıkartılıp gözaltına alınmasını istedi, ancak aile salondan çıkmak istemedi. Adli Tıp raporunun beklenmesine karar veren mahkeme başkanı duruşmayı ertelerken, sanık polisin “Ben görevimi yaptığıma inanıyorum, vicdanen rahatım” demesi üzerine, aile, sanığa tepki gösterdi. Duruşma salonundan çıkan baba Haşim Gemik, anne Sevim Efe, dayı Cemal Efe, teyze Yadigar Kilit ve Zümrüt Erdoğan, polisin saldırısına uğradı.
POLİS SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ
Kitle örgütü temsilcilerini gözaltına almak isteyen polis, kalabalığı koridorda çembere aldı. Polis, aileyi de yere yatırarak gözaltına almaya çalıştı. Polisin şiddet uyguladığı haberi dışarı ulaşınca, adliye önünde bekleyen kitle örgütü temsilcileri de içeri girmeye çalıştı. Gaz maskelerini takan polis, adliyeyi gaza boğdu, savaş alanına çevirdi. Polis saldırısında adliyenin camları da kırılırken, başta baba Gemik olmak üzere çok sayıda kişi fenalaştı ve yaralandı. Avukatlar ve başka duruşmaları bekleyenler de gazdan etkilenirken, arbedede ezilenler de oldu. Duruşmanın sonunda 30 kişi gözaltına alındı ve adliyedeki polis merkezinde tutuldu.
‘POLİS KAFASI KIRILANA KADAR DÖVDÜ’
Kanlar içinde kalan baba Gemik, “Kızımı kurtarmaya çalışırken polis kafama telsizle vurdu” dedi. Adliye önünde açıklama yapan teyze Yadigar Kilit, polisin Haşim Gemik’e saldırması üzerine, “Durun, o Çağdaş’ın babası, yapmayın” dediğini, ancak polisin kafasını kırana kadar dövdüğünü belirtti. Kilit, Çağdaş’ın annesi ve diğer yakınlarının da polis şiddetinden nasibini aldığını anlattı.
Dayı Cemal Efe ise polisin ‘bilerek’ saldırdığına dikkat çekti ve “Durun dememize rağmen saldırdılar. Öfkenin nereden kaynaklandığını çok iyi anlıyoruz” dedi.
Polis saldırısının yaşandığı duruşmayı izleyen 2 kişi de, babalarının da polis tarafından öldürüldüğünü belirterek fotoğraflarını gösterdi. (Antalya/EVRENSEL)"

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Ekim
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Eylül Kasım


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

kAtrAn
Diğer
Video : chumbawmba - ciao bella (video)
Diğer
Müzik : Ay Carmela - Rosa Leon
Diğer

  Linkler
Anarkom
Çalışmaya Hayır
Anarşist Yazın
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız