Devlet, insanlar arasındaki bir koşuldur, belli bir ilişkidir, bir insan davranışı tarzıdır; bizler başka ilişkiler üzerinde anlaşarak, farklı davranarak onu yok edeceğiz.

Gustav Landauer

    
Anasayfa | Gündem | Arşiv | Haberler | Etkinlikler | Emek Mücadeleleri | Tarihte Bugün | Fotoğraf | Müzik | Video | Linkler | Arama | İletişim
  Haberler
İsrail´li 2 vicdani redci tutuklandı
WRI –Uluslararası Savaşkarşıtları- bugün Shministim ve New Profile isimli vicdani red örgütleri tarafından 2009-10 Shministim letter (shimiistim mektubu) imzacılarından ikisinin 22 ekim 2009 tarihinde askerler tarafından tutuklandığı bilgisi verildi.

Efi Brenner ve Or Ben-David askere alma merkezine (askerlik şubesi) giderek asker olmayacaklarını belirtmişlerdi. Efi Brenner hemen tuklanmış, Or Ben-David ise (askeri hapishanede kadınlar bölümü dolu olduğu için) tutuklanmayarak askerlik şubesine 23 Ekim´de dönmesi şartıyla bırakılmıştı. Şu anda askerlik şubesinde tutuluyor, Pazar günü askeri hapishaneye gönderilmesi bekleniyor. Gelişmeler oldukça ve ayrıntılara ulaştıkça WRI sizleri de bilgilendirecektir.

Efi Brenner: Efi Brenner ilk olarak 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. (daha uzun cezalara da çarptırılması bekleniyor. Bu cezalarını Atlit 6 numaralı askeri hapishanesinde tamamlayacak. Medya kaynaklarından alınan bilgilere göre Seniors’ Letter (Efi Brnner´in babası) tarafından evden atılmış olduğu, bu yüzden hapsedilmeden önceki son günlerini bir arkadaşının evinde geçirdiği öğrenilmiştir. Hapishanede şimdiden üniforma giymeyi reddettiği için izolasyon hücresine atılmış bulunmaktadır. Şu anda yanında hiçbir kitap bulunmamakta çünkü kanunların aksine yanına kitap almasına izin verilmemiş durumda.

Efi Brenner hapse girmeden once şu açıklanmayı hazırlamıştı:
Bütün baskılara karşıyım, ister ordu gibi bir organizasyon tarafından bireylere, isterse insanlar tarafından hayvanlara yapılsın hiçbir baskı Kabul edilemez.
İsrail devleti ve ordu, 1948 den beri filistin halkına baskı ve işgal politikası izliyor. 1948 de Filistinlilerin evlerinden atılmasıyla başlayan bu süreç günümüzde de sürüyor. Şu anda ayrıca askeri baskı, sadece İsraillierin kulanabileceği yollar ile bütün insanlar için geçerli olması gereken hareket özgürlüklerinin kısıtlanması keyfi gözaltılar ve ev yıkımları ve toprak hırsızlıkları vasıtası ile sürmekte. Ordu tarafından uygulanan savaş suçlarına katılmayı reddetmeli ve şiddetsiz eylemler ile bu politakalara tepkimizi göstermeliyiz.
Bu bizim gerçekgörevimiz. Yukarıda bahsettiğim herşey özgürlüğün temel değerlerine dayanmaktadır ve ben bu değerler için mücadele ediyorum. Bu değerler için israil ordusuna ve her ne isim altında olursa olsun bütün ordulara katılmayı reddediyorum.

Efi Brenner 30 ekimde hapishane den çıkacak ve hemen ardından tekrar hapis cezasına çarptırılmasını bekliyoruz.

WRI (Uluslararası Savaş Karşıtları) Efi Brenner´e destek mektupları gönderilmesini tavsiye eder. Adresi:
Efi Brenner (Military ID 203258272)
Military Prison No 6
Military Postal Code 01860, IDF
Israel
Faks: +972-4-9540580

hapishane otoriteleri mahkumlara mektup verilmesini engelledikleri için mektubunuzun bir kopyasını e-posta yolu ile: shministim10@gmail.com, asresine gönderirseniz onlar bu mektubun çıktısını alarak ziyaret sırasında kendisine ulaştırabilir.

WRI İsrail Konsoloslukları önünde eylem yapılması çağrısında bulunuyor.

Savunma Bakanı Ehud Barak´a e-posta http://wri-irg.org/node/9042. adresinden gönderilebilir.

Lütfen mektuplarınızın bir kopyasını da shministim10@gmail.com. Adresine gönderin.

WRI vicdani redçi Efi Brenner ve Or Ben-David´in hemen bırakılmasını ve bütün vicdani redçilerin de serbest bırakılmasını talep eder.

Haber Arşivi :


  Etkinlik Takvimi
Şubat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Ocak Mart


Eylem aktivistleri için rehber  Galeri

Kortejden Genel Görünüm
Diğer
Video : chumbawmba - ciao bella (video)
Diğer
Müzik : Salud Proletarios
Diğer

  Linkler
Kara-Kızıl Paris
Kara Mecmu-A Forum
Liberter
Diğer


Bu site otonomA tarafından hazırlanmaktadır.
Site ile ilgili iletişim için tıklayınız